pondělí, 07 září 2015 21:10

Geowest jede na sever

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

 

Na speciální přání Bubáčka se pokusím zplodit nějakou tu reportáž o naší cestě do Finska. Prvotní nápad byla jenom cesta na sever přes pobaltské státy zakončená výletem do Helsinek. Během plánování se "objevil" mega event poblíž vesničky Hauho a o cíli výletu bylo rozhodnuto. Datum bylo naplánováno pár dní před megáčem a osazenstvo výpravy se ustálilo na čtyřech lidech. Při plánování dělaly neplechu nesrozumitelné announcementy ve finštině. Ale co, když člověk chce, tak se domluví všude. To nějak dáme. Výprava byla rozplánovaná v první řadě jako poznávací a teprve potom i keškovací. Na cca. 4400 kilometrů dlouhé cestě jsme projeli Německo-Polsko-Litvu-Lotyško-Estonsko a přeplavili se trajektem do Finska. Oproti původnímu odhadu jsem nasbírali cestou asi sto kešek všech typů. V první řadě jsme "šli" po netypických ikonách. Webcamky, virtuálky, wherigovky, ale nakonec máme všechny typy kešek. Dokonce i kousíček powertrailu se našel. Taky patnáct DNF se nastřádalo. Bohužel si tu s nějakým velkým zaměřováním hlavu nelámou.

Kaunas

První delší zastávka se uskutečnila v Kaunasu, kde jsme přespali v opravdu pěkném hotelu Babilonas (doporučuji) a večer, jak jinak, odlovili pár krabiček a navštívili restauraci (?), kavárnu (?), klubovnu (?), či co to bylo. Vařili tam výborně, pivo nám chutnalo...jen se pak rychle ochladilo. Což bylo asi dobře, delší pobyt by nám naboural časový plán. 

 

 

Trosky větrného mlýna 

První litevská keška

V Litvě jsme navštívili monumentální a velmi emotivní památník vyhlazovacího tábora Kurtenhof. Další štace byla pokus odlovu "jednoduchého" letterboxu věnovaného pirátskému radiovysílači. Věřím, že mít víc času, tak to najdeme. Hezky jsme se prošli předlouhou, prosluněnou ulicí, kam nás navigace přivedla. Nejspíš ovšem v Rize ulic stejného jména bude víc a my jenom neměli štastnou navigaci. Z Rigy si asi nejvíc budeme pamatovat, že je hodně, hodně rozlehlá. 

památník Kurtenhof

V Tallinu si s námi navigace hrála na slepou bábu a taky tam mají snad každé parkovací místo zpoplatněné a když není placené, tak se tam nesmí stát. Hrůza. Tallin bylo jediné místo, které jsme nestihli důkladněji "prozkoumat". 

ranní přístav v Tallinu

Přesun trajektem do Helsinek (i zpátky) byl za slunečného počasí a klidného moře. Takže procházky na lodi, kafíčko, snídaně a zpáteční cestu nám zpříjemnil "multifunkční" zpěvák na přání. První krabku ve Finsku jsme odlovili hned u přístavu. Maličko zapeklitá se ukázala plánovaná webcam cache. Parkování bylo možné jenom v podzemní garáži a automat bral jenom karty a český karty mu nějak "nechutnaly". Až kartu FIO bank (skrytá reklama), spolknul bez problému. Několik kešek a frčíme směr megáč. Pár kiláků před eventem už vidíme první lovce kešek a zjišťujeme, že počítat cokoli dopředu je zbytečné. Stačí sledovat hemžení a nějaká ta krabka se vždycky najde. Taky poprvé v životě vidíme letterbox na výchozích souřadnicích! 

 

MEGA 2015

Kolega z megáče.

Tři kilometry od megáče nás zastavila kolona aut. Kam zaparkovat? Jediná klika byla, že finové jsou pohostinní a díky kolegovi na fotografii naše auto parkovalo protekčně přímo u vchodu na megáč. I když, pravda, vypadalo jako po rallye Paříž-Dakar. Všude tu byly velmi prašné cesty. Těšili jsme se na echt finskou saunu. Dostaneme se tam vůbec přes ty davy návštěvníků? Ale jo. Zahráli jsme si pár her k získání dvou LABek, prošli se u jezera, rozbili ležení a davy se rozplynuly. Zbylo jenom zdravé jádro a sauna. Otestovali jsme jí večer i časně ráno. Po chladné noci v demoverzi stanu mě fakt postavila na nohy. Na saunu bych si rychle zvyknul! 

 

České ležení

 

Západ slunce nad jezerem

Docela dlouhej článek...možná bude mít pokračování...možná :-)

Přečteno 9680 krát Naposledy změněno úterý, 08 září 2015 10:26

2 komentáře

  • Odkaz Komentáře jezci-sokolov pondělí, 14 září 2015 21:46 napsal(a) jezci-sokolov

    Dík. Snad v dohledné době napíšu i cestu zpátky. Obávám se, že to byla cesta za pět minut dvanáct. Příště už bych pouze s občankou neprošel. Leda jako uprchlík. Ti nepotřebují doklady žádné.

  • Odkaz Komentáře Bubaczech Gang čtvrtek, 10 září 2015 20:40 napsal(a) Bubaczech Gang

    Pěkný cestopis, příště mě vemte s sebou, dík.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Joomla! konzole ladění chyb

Sezení

Informace o profilu

Využití paměti

Dotazy do databáze